A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom 2017 óta minden évben kiosztja a Kopp Mária – Skrabski Árpád kutató házaspárról elnevezett díjat, mellyel azokat a személyeket, házaspárokat és kutatókat díjazza, akik a családokért, kisebb és nagyobb közösségekért dolgoznak az élet legkülönbözőbb területein. A tudományos jelöltek 35 év alatti kategóriájában a közönségdíjat tanszékünk egykori hallgatója, egyetemünk kutatója Dr. Kassai Szilvia kapta.
Kassai Szilvia 2010-ben a JGYPK-n kezdete meg felsőoktatási tanulmányait, 2013-ban szerezte meg alapképzési diplomáját, társadalmi tanulmányok BA szakon.
Ezen évek alatt bekapcsolódott a tanszéken folyó Tudományos Diákköri munkába. Első publikációja ennek talaján született, a „Fiatal felnőttek droghasználata az egyetemista korosztály droghasználatának háttere, jellemzői, megelőzése” című tanulmánya a Tanulmányok a társadalomról című, tanszékünk gondozásában megjelenő könyvsorozat első kötetének 129–152. oldalain jelent meg. (Interneten itt: https://acta.bibl.u-szeged.hu/72901/1/tanulmanyok_a_tarsadalomrol.pdf)
Ezt követően az ELTÉ-n szerzett Okleveles interkulturális pszichológia és pedagógia szakos bölcsész mesterdiplomát. PhD tanulmányait is az ELTÉ-n folytatta. „Using Interpretative Phenomenological Analysis (IPA) to Assess Recovery Processes: Qualitative Analysis of Experience and Identity” című értekezését 2019-ben védte meg. Pszichológia tudományokból szerzett doktori fokozatot.
2017-től 2020-ig az EMMI Szociális és Gyermekjóléti Szolgáltatások Főosztálya kábítószerügyi szakreferense volt. Majd 2023-ig a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatalban tudományos referensként dolgozott. 2023-tól újra egyetemünk polgára, tanársegéd az SZTE SZAOK Magatartástudományi Intézetében. Ekkor kapcsolódik be az SZTE IKIKK Társadalmi Felelősségvállalás Kompetenciaközpont munkájába, melynek keretében az Interdiszciplináris Családtudományi Kutató- és Fejlesztő Központ kutatója, kutatási alprogram vezető. A kutatócsoportban szenvedélybeteg szülők mellett felnőtt gyermekek életvilágát vizsgálja, hogy milyen hatással van ez a felnőtt életszakaszra, hogyan lehet elgyászolni az elveszett gyermekkort, és adott esetben a szülő elvesztését, valamint azt, hogy miképpen lehet a gyermekkor terhei ellenére, azokat feldolgozva teljes életet élni.
A Kopp-Skrabski díjhoz gratulálunk, és töretlen alkotókedvet kívánunk!